Nowy Airfit?

Jest to już potwierdzona informacja. Długopis żelowy Airfit jest wycofany z produkcji. Co to oznacza? Wiele bardzo popularnych modyfikacji takich jak Buster Cyl, Vicgotgame Mod, Aircomssa, będą trudniejsze do złożenia i zdobycia. Czy jest na to jakaś rada? Rozwiązaniem może być użycie nowego ołówka Zebra Airfit 500.

airfit500Po lewej, stary Airfit Jell, po prawej nowy ołówek Airfit 500.

Gdy otrzymałem tą próbkę, byłem zdziwiony podobieństwem metalowego Tipa. Najważniejszy parametr, a mianowicie waga, jest identyczna i wynosi 3,5 gram, tyle samo co stary Airfit Jell. Tip sam w sobie jest w innym kształcie, jest nieco cieńszy a na samym końcu zaraz przy gwincie poszerza się uzyskując niemal identyczną szerokosć co jego poprzednik jest około 0,05 mm węższy. Tip nowego ołówka jest 1mm wyższy i to może nieznacznie wpływać na długość modyfikacji. W środku tipa jest dużo mniej miejsca – nie da się go nakręcić np na Fibracolora. W przypadku przykładania go do capów comssy nie robi to różnicy, i tak tipy są trzymane przez airfita w przypadku chociażby takiej modyfikacji jak Buster Cyl.

airfit500_2Myślę, że warto rozważyć kupno tego ołówka zamiast wycofywanego Airfit Jell.
Oczywiście jest wersja tipa z długopisu Airfit 500, opiszę ją, jak tylko do mnie dotrze.

Wkrótce w Pens Factory.

Carioca Superwashable

Carioca superwashable to idealny odpowiednik clear Miffy and Mellanie. Pisaka używanego jako białe body w Dr. KT (lub Dr. CT) Wystarczy wyjąć wkład i można zastąpić go ulubionym insertem. Odległość miedzy Capami CT jest identyczna jak w przypadku założenia body Miffy and Mellanie.carioca3carioca  carioca2

Od dzisiaj dostępne w Pens Factory.

Miffy and Mellanie mini substitute (Velleda Bic Kids)

Kiedyś pokazywałem zastosowanie tego właśnie pisaczka w ten oto sposób:

(Once I have posted use of this marker🙂

Raczej gadżet niż użyteczne zastosowanie.
(Rather gadget than useful thing)

Ostatno pokombinowałem trochę i co się okazało:
(However recently I worked out this:)

Także dla osób które nieco chcą wydłużyć swojego Dr. KT z białym body może być to pomocne 🙂
Pisaczki Velleda łączą się bez pomocy kleju idealnie, a łączenie jest nie wyczuwalne w kręceniu.
KT z Velleda: 23,3 cm
KT oryginalny na miffy 21 cm
Może to być ciekawa alternatywa dla trudno dostępnego Miffy and Mellanie.

—–
(So this can be useful for people who wants longer DR. KT with white body 🙂
Velleda fits perfectly one into the another without a glue.
KT  Velleda: 23,3 cm
KT oryginal on miffy 21 cm
Hope this can be alternative for expensive Miffy and Mellanie :))

Clear Jimnie?

Bardzo często używa się w japońskich modyfikacjach długopisu Zebra Hyper Jell, który ma przezroczystą obudowę. Dobrze znanym odpowiednikiem tego długopisu w Polsce jest Zebra Jimnie Rollerball. Nie różni się on w ogóle kształtem, jedynie grubością wkładu oraz kolorową obudową. Ten mini trik pomoże zrobić wam z dwóch Jimnie, jedną clear.

(Very often people use in modifications well known Zebra Hyper Jell, available in Japan which has transparent cap. Very good sub for this pen is it’s European version – Zebra Jimnie Rollerball. Shape, size is the same, some colors are tinted, coloured, and refill is thicker. This trick will show you how you can make one clear Jimnie out of two)

Zebra Jimnie Rollerball występuje w 9 kolorach przy czym trzy z nich mają przezroczystą budowę: Brązowy, Złoty i Srebrny.

(Zebra Jimnie Rollerball is available in 9 colors, however 3 of them have transparent cap: Silver, Gold, Bronze)

Jimnie Cap, Red, Silver

Nie wszyscy wiedzą, że kolorowe oznaczenie w capie, da się wyjąć i zamienić. I to jest właśnie ten trik 🙂

(Not everyone knows that coloured part with inscription „medium” is removable, and that is this trick, you can change it 🙂 )

Make your jimnie clear!Final

Zebra Nu-Spiral

Ostatnio obiecywałem, że opiszę szerzej długopis Nu-Spiral, który otrzymałem na próbę od Zebry i postanowiłem wprowadzić do sprzedaży. Od samego początku mi się spodobał, jako, że coraz mniej jest długopisów z prawdziwym metalowym Tipem.

(As I wrote some time ago on PPP, I will try to describe wider new pen, which I received recently from Zebra. I like it very much, becouse of it’s true metal Tip)Zebra Nu-Spiral to długopis kulkowy dostępny w 5 kolorach body, każdy z pisze na niebiesko. Wkład jest solidny i metalowy, podobny do tych, które można spotkać w długopisach wyższej półki, typu Parker.

(Zebra Nu-Spiral is available in 5 body colors, however each one have blue ballpoint ink. Refill is made from solid metal)

Pierwsze co zrobiłem po rozpakowaniu to wykręciłem tipa i posprawdzałem do czego pasuje. Na uwagę zasługuje również grip, który jest baaaardzo miękki, ale również bardzo przyczepny i plastyczny, można z powodzeniem wykorzystać go w jakiejś modyfikacji, to już zależy od weny :)(First what I have done was to check if tip fits to some other pens. Grip is very interesting aswell it is very tacky and soft, can be used in other modifications with sucess)

Okazuje się, że Tip ten idealnie pasuje do capów Color Twina. Jest krótszy od Dr. Tipa, jednak waga jest niemal identyczna, a rant wchodzi świetnie w miejsce przerwy w przodzie capa CT.
(It turned out that this tip fits perfectly to CT Cap and it can be ideal sub for Dr. Grip as it have the nearly same weight)

Znalazłem jeszcze jeden długopis do którego pasuje omawiany Tip, ale napiszę o nim szerzej przy najbliższej okazji 😉 (I found out other pen in which you can use this tip, but I will keep this in secret for a while ;))