Nowy Airfit?

Jest to już potwierdzona informacja. Długopis żelowy Airfit jest wycofany z produkcji. Co to oznacza? Wiele bardzo popularnych modyfikacji takich jak Buster Cyl, Vicgotgame Mod, Aircomssa, będą trudniejsze do złożenia i zdobycia. Czy jest na to jakaś rada? Rozwiązaniem może być użycie nowego ołówka Zebra Airfit 500.

airfit500Po lewej, stary Airfit Jell, po prawej nowy ołówek Airfit 500.

Gdy otrzymałem tą próbkę, byłem zdziwiony podobieństwem metalowego Tipa. Najważniejszy parametr, a mianowicie waga, jest identyczna i wynosi 3,5 gram, tyle samo co stary Airfit Jell. Tip sam w sobie jest w innym kształcie, jest nieco cieńszy a na samym końcu zaraz przy gwincie poszerza się uzyskując niemal identyczną szerokosć co jego poprzednik jest około 0,05 mm węższy. Tip nowego ołówka jest 1mm wyższy i to może nieznacznie wpływać na długość modyfikacji. W środku tipa jest dużo mniej miejsca – nie da się go nakręcić np na Fibracolora. W przypadku przykładania go do capów comssy nie robi to różnicy, i tak tipy są trzymane przez airfita w przypadku chociażby takiej modyfikacji jak Buster Cyl.

airfit500_2Myślę, że warto rozważyć kupno tego ołówka zamiast wycofywanego Airfit Jell.
Oczywiście jest wersja tipa z długopisu Airfit 500, opiszę ją, jak tylko do mnie dotrze.

Wkrótce w Pens Factory.

Carioca Superwashable

Carioca superwashable to idealny odpowiednik clear Miffy and Mellanie. Pisaka używanego jako białe body w Dr. KT (lub Dr. CT) Wystarczy wyjąć wkład i można zastąpić go ulubionym insertem. Odległość miedzy Capami CT jest identyczna jak w przypadku założenia body Miffy and Mellanie.carioca3carioca  carioca2

Od dzisiaj dostępne w Pens Factory.

Nowości na początek Marca! / Newness for march!

Z nowości na poczatek marca (Newneess for the beginning of march)
Niestety Hybrid Gel Grip K116 jest wycofany z produkcji. Trzeba posiłkować się HGG pastelowymi, które mają nieco inne odcienie, ale również żywe. (Unfortunately HGG k116 is discontiunued. HGG Pastel is nearly the same. Colors are vital, maybe a bit different)
hgg7packHybrid Gel Grip Pastel 7 Pack
Dostępne są również poszczególne kolory z paczki. (Availabe in pack or in each color)

Dodane podstawowe kolory Signo DX, czerwony, niebieski, zielony, czarny. (I have added standard colors of Signo DX, red, blue, green, black)

signodxblackDodane Signo Broad White UM-153 (I have added Signo Broad White UM-153)

signobroadwhite

Przygotujcie się na więcej nowości, tego miesiąca 🙂
(Prepare for more newness, this month)

Nowości Luty / Newness February!

Z nowości na początek lutego (szykuje się bardzo duży update, być może jeszcze i w tym miesiącu. (Newnness for february (there will be huge update maybe in the end of february too))

RSVP MX Blue vs Red

stylish-blackStylish Pirat Full Black

tornadoblackTornado Grip (Black, Blue)

hgg4packHGG 4 Pack

Zapraszam na bloga za kilka dni, będzie można oglądnąć kolejne nowości.
(Be back in a few days, to see rest of newness)

Kilka nowości, plus nowy kanał kontaktowy / Newness and new contact way

Z nowych modyfikacji wchodzą MX’y (Newness: RSVP MX)
mxskyblue mxmatrixW drodze jest jeszcze kilka innych wariantów kolorystycznych. (There will be more colors in future).

czterymody

Ofertę również postanowiłem poszerzyć o limitowane wersje modyfikacji. W tym wypadku są to dwie modyfikacjie Migi G3 wyprodukowane przez Syrtiego. Najwyższa jakość i dbałość o szczegóły. Dostępne w zakładce Syrti Mods. (Offer has been widened by limited version of modifications. In this case there are dwo Migi G3 mods, produced by Syrti. Highest quality and care about detail. Check them out in Syrti Mods.)

Druga nowość, z której niektórzy mieli okazję już skorzystać, to widżet na stronie po prawej. Jest to okienko do komunikacji ze mną. (New upgrade on site to the right. Now you can contact me instantly. Just write in the box)

pxtybirGdy status ustawiony jest na zaraz wracam, może potrwać trochę dłużej zanim podejdę do komputera. Staraj się nie zamykać wtedy okna, ponieważ nie będę mógł odpowiedzieć na zadane pytanie.(To samo dotyczy przeładowania strony) Najlepiej kliknąć w prawym górnym rogu i wtedy okienko rozmowy wyskoczy. Oczywiście najpewniejszą odpowiedź dostaniesz za pomocą formularza w zakładce kontakt, może to potrwać nieco dłużej.

(When my status – sun is behind cloud – this means I am away from keyboard. Please wait and do not close this window or reload site, becouse it will be impossible to me to reply. You can always click in the upper right cornet to open external window with conversation.Of course you can contact me by e mail. To do that, you just fill form in contact page).

Trzecia informacja jest taka, że www.blog.pensfactory.pl zmienia profil. Będzie tutaj nie tylko o produktach i nowościach ale również newsy, wywiady, collaby, czyli to czym żyje pen spinningowy świat.

(Third information is that, Pens Factory blog is changing direction. Now there will be more about pen spinning world. Events, interviews, collabs, everything that is important)

Nowości na Listopad! / Newness for November!

Bardzo, bardzo długo oczekiwane, już są! Tak pożądane i ulubione przez pen spinnerów długopisy Pentel RSVP (Very, very expected, from a long time, beloved by pen spinners Pentel RSVP’s are on!)

Dostępne RSVP to 7 kolorów Fine, oraz 8 kolorów z serii Colors (Availavle RSVP’s: 7 colors from Fine series and 8 colors from Colors series).

Z modyfikacji doszedł Łaciaty Mod. Warto zwrócić uwagę na ręcznie kolorowany insert oraz to, że jest to modyfikacja pisząca (Newness: Łaciaty Mod with hand drawn insert!)

W związku z tym, że Mistrzostwa Polski  w pen spinningu cieszą się dużą popularnością zostanie rozegrana dodatkowa runda dla miejsc 5-8. Przypominam zatem nagrody na podium oraz prezentuję nagrodę za pozostałe miejsca:

1. Logitech HD Webcam C310
2. Mysz dla graczy Razer Abyssus
3. 170 zł na zakupy w sklepie www.gram.pl
(w dowolnej kolejności, wybranej przez finalistów)
4. 50% zniżki na zakupy w sklepie www.pensfactory.pl
5. 40% zniżki na zakupy w sklepie www.pensfactory.pl
6. 30% zniżki na zakupy w sklepie www.pensfactory.pl
7. 20% zniżki na zakupy w sklepie www.pensfactory.pl
8. 10% zniżki na zakupy w sklepie www.pensfactory.pl

Nowości październik / Newness for October

 

Nowości na październik / Newness for October:
Mods:
Extended G3 MX
Fluo Twin Mod
Zebra Telescopic Brights
Ponadto aktualizacja: / Restock:
Zebra Airfit (ciągle wycofują, coraz trudniej dostać) / Still very hard to get, as going to be discontinued)
Jimnie Gel oraz Hyper Jell
Signo Metal Tip Black
Clear Reynolds 094
Pelikan Super Pirat + Cleared
Shabity-S
Color Express
Duraflash

Coraz trudniej mi dostać Pentel Hybrid Gel Grip, możliwe że z unikatowych kolorów są to ostatnie sztuki. (Nearly impossible to get right now HGG, as they are discontinued, can be last few ones)