European Tournament 2013

 

Jak może wiecie, albo i nie, w tym roku z inicjatywy dwójki penspinnerów z Francji, Nashi oraz Yaemgo wystartował Turniej w którym startują penspinnerzy z całej Europy. Nieoficjalnie myślę że można nazwać go pierwszymi Mistrzostwami Europy.
Pens Factory popiera inicjatywę i sponsoruje takie oto upominki dla trójki z podium:

Nagroda 1:
prize1Nagroda 2:

prize3

Nagroda 3:prize2
Turniej wkroczył w etap grupowy a zmagania penspinnerów można podziwiać tutaj:
http://forum.upsb.info/showthread.php?t=16058

Pen Spinning Notation

Pen spinning notation

Shoeman6, moderator międzynarodowego forum o penspinningu – UPSB stworzył bardzo ciekawą stronę o notacji która była efektem badań. Czym jest notacja w pen spinningu? W skrócie jest to rozpisanie wszystkich trików jakie składają się na combo (sekwencję trików) wraz z rotacją, oraz sposobami wykonania tak, aby ktoś inny mógł je wykonać w ten sam sposób. Notacja pomaga dzielić się swoimi pomysłami z innymi.

Na stronie znajdziemy między innymi historię, skąd wywodzi się notacja, jakie części składowe posiada notacja, jak pen spinnerzy używają jej do własnych celów. Ponadto na stronie umieszczono obszerny podcast z jednym z prekursorów amerykańskiego pen spinningu Davidem Weissem. Opublikowano również wyniki ankiety której pytaniem było w jaki sposób poszczególne grupy penspinnerów używają notacji. Szczególnie ciekawe jest podsumowanie całych badań z którego wynika, że notacja cały czas jest ulepszana i z biegiem lat dodawane są nowe elementy.

Bardzo podoba mi się naukowe i rzetelne podejście do sprawy, można się wiele dowiedzieć, polecam.