Nowy Airfit?

Jest to już potwierdzona informacja. Długopis żelowy Airfit jest wycofany z produkcji. Co to oznacza? Wiele bardzo popularnych modyfikacji takich jak Buster Cyl, Vicgotgame Mod, Aircomssa, będą trudniejsze do złożenia i zdobycia. Czy jest na to jakaś rada? Rozwiązaniem może być użycie nowego ołówka Zebra Airfit 500.

airfit500Po lewej, stary Airfit Jell, po prawej nowy ołówek Airfit 500.

Gdy otrzymałem tą próbkę, byłem zdziwiony podobieństwem metalowego Tipa. Najważniejszy parametr, a mianowicie waga, jest identyczna i wynosi 3,5 gram, tyle samo co stary Airfit Jell. Tip sam w sobie jest w innym kształcie, jest nieco cieńszy a na samym końcu zaraz przy gwincie poszerza się uzyskując niemal identyczną szerokosć co jego poprzednik jest około 0,05 mm węższy. Tip nowego ołówka jest 1mm wyższy i to może nieznacznie wpływać na długość modyfikacji. W środku tipa jest dużo mniej miejsca – nie da się go nakręcić np na Fibracolora. W przypadku przykładania go do capów comssy nie robi to różnicy, i tak tipy są trzymane przez airfita w przypadku chociażby takiej modyfikacji jak Buster Cyl.

airfit500_2Myślę, że warto rozważyć kupno tego ołówka zamiast wycofywanego Airfit Jell.
Oczywiście jest wersja tipa z długopisu Airfit 500, opiszę ją, jak tylko do mnie dotrze.

Wkrótce w Pens Factory.

Carioca Superwashable

Carioca superwashable to idealny odpowiednik clear Miffy and Mellanie. Pisaka używanego jako białe body w Dr. KT (lub Dr. CT) Wystarczy wyjąć wkład i można zastąpić go ulubionym insertem. Odległość miedzy Capami CT jest identyczna jak w przypadku założenia body Miffy and Mellanie.carioca3carioca  carioca2

Od dzisiaj dostępne w Pens Factory.

Pen Spinning Notation

Pen spinning notation

Shoeman6, moderator międzynarodowego forum o penspinningu – UPSB stworzył bardzo ciekawą stronę o notacji która była efektem badań. Czym jest notacja w pen spinningu? W skrócie jest to rozpisanie wszystkich trików jakie składają się na combo (sekwencję trików) wraz z rotacją, oraz sposobami wykonania tak, aby ktoś inny mógł je wykonać w ten sam sposób. Notacja pomaga dzielić się swoimi pomysłami z innymi.

Na stronie znajdziemy między innymi historię, skąd wywodzi się notacja, jakie części składowe posiada notacja, jak pen spinnerzy używają jej do własnych celów. Ponadto na stronie umieszczono obszerny podcast z jednym z prekursorów amerykańskiego pen spinningu Davidem Weissem. Opublikowano również wyniki ankiety której pytaniem było w jaki sposób poszczególne grupy penspinnerów używają notacji. Szczególnie ciekawe jest podsumowanie całych badań z którego wynika, że notacja cały czas jest ulepszana i z biegiem lat dodawane są nowe elementy.

Bardzo podoba mi się naukowe i rzetelne podejście do sprawy, można się wiele dowiedzieć, polecam.

Nowości na początek Marca! / Newness for march!

Z nowości na poczatek marca (Newneess for the beginning of march)
Niestety Hybrid Gel Grip K116 jest wycofany z produkcji. Trzeba posiłkować się HGG pastelowymi, które mają nieco inne odcienie, ale również żywe. (Unfortunately HGG k116 is discontiunued. HGG Pastel is nearly the same. Colors are vital, maybe a bit different)
hgg7packHybrid Gel Grip Pastel 7 Pack
Dostępne są również poszczególne kolory z paczki. (Availabe in pack or in each color)

Dodane podstawowe kolory Signo DX, czerwony, niebieski, zielony, czarny. (I have added standard colors of Signo DX, red, blue, green, black)

signodxblackDodane Signo Broad White UM-153 (I have added Signo Broad White UM-153)

signobroadwhite

Przygotujcie się na więcej nowości, tego miesiąca 🙂
(Prepare for more newness, this month)